BEZPŁATNA WYCIECZKA AUTOBUSOWA „ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI NA ZIEMI OLKUSKIEJ: OLKUSZ, BYDLIN, BOLESŁAW”

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami realizuje projekt „Olkusz – przystanek Niepodległość”. Na realizację projektu otrzymano wsparcie Fundacji BGK w ramach konkursu „Na 100 Niepodległa”.

W ramach projektu organizuje się bezpłatną wycieczkę autobusową „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław”. Wycieczka odbędzie się w niedzielę 16 września 2018 w godz. 10.00 – 16.00. Uczestnicy wycieczki spotykają się o godzinie 10.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Podczas wycieczki prowadzonej przez pracownika UMIG – historyka regionalistę – uczestnicy najpierw odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w samym Olkuszu. Następnie nowoczesnym autobusem Solaris przejadą do Bydlina, gdzie zapoznają się z historią bitwy pod Krzywopłotami, odwiedzą grób poległych w niej legionistów oraz zwiedzą ruiny zamku.

Kolejnym punktem wycieczki będzie dwór w Bolesławiu, gdzie stacjonowali legioniści. Tam przewidziane jest zwiedzanie dworu – siedziby Centrum Kultury, krótka prelekcja o sytuacji na ziemi olkuskiej podczas I wojny światowej i skromny poczęstunek. Dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowano zestawy materiałów promocyjnych związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości na ziemi olkuskiej.

Do udziału w wycieczce zapraszamy przede wszystkim dzieci z opiekunami (rodzicami, dziadkami). Ilość miejsc ograniczona. Chęć udziału w bezpłatnej wycieczce można zgłaszać do piątku 14 września pod numerem telefonu 32 6421926 (w godzinach 8.00 – 16.00) lub mailowo na adres it.olkusz@msit.malopolska.pl. Wycieczka „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław” organizowana jest przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.