CO NOWEGO W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ???

W związku z planowanym na pierwszy weekend lipca XVII Turniejem Rycerskim w Rabsztynie w dniach 01 ‐ 02 lipca uruchomimy dodatkową linię rekreacyjną „BPR”, która umożliwi Państwu dogodny dojazd, jak i powrót z imprez plenerowych organizowanych w tych dniach. Linia „BPR” będzie realizowana trasą: Olkusz Os. Młodych Pętla – ul. Gajewskiego – ul. Jana Pawła II – pętla autobusowa przy ul. Orzeszkowej – al. 1000-lecia – ul. K.K. Wielkiego – ul. Kościuszki – ul. Rabsztyńska – Sikorka – Rabsztyn. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny na naszej stronie internetowej. Autobus będzie obsługiwać wszystkie przystanki na trasie przejazdu. Przejazdy na linii rekreacyjnej w tych dniach będą bezpłatne.

Na kolejne weekendy wakacyjne od dnia 08 lipca, aż do 17 września zostanie uruchomiona linia sezonowa, która będzie kursować we wszystkie soboty oraz niedziele i święta przypadające w tym okresie. Będzie również oznaczona symbolem „BRW”. Linia będzie kursować trasą: Olkusz Os. Młodych Pętla – ul. Gajewskiego – ul. Jana Pawła II – pętla autobusowa przy ul. Orzeszkowej – al. 1000-lecia – ul. K.K. Wielkiego – ul. Kościuszki – ul. Rabsztyńska – Rabsztyn. Wszystkie przystanki na trasie autobusu będą obsługiwane. Koszt przejazdu na trasie linii sezonowej będzie wynosił: bilet normalny 3,00 zł oraz ulgowy 2,00 zł, jak na obszarze Miasta Olkusz zgodnie z cennikiem ZKGKM.

Planowane odjazdy na linii w soboty oraz niedziele i święta:

– odjazdy z przystanku Olkusz Os. Młodych Pętla w kierunku Rabsztyna: 10:50, 12:50, 14:50, 16:50, 18:50

– odjazdy z przystanku Rabsztyn w kierunku Olkusza: 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 19:30.

W imieniu organizatorów gorąco zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w organizowanych imprezach i korzystania w tych dniach z komunikacji miejskiej.

Uprzejmie informujemy naszych pasażerów, iż od 03 września do końca roku pilotażowo wprowadzimy kursy w niedziele i święta po godz. 15:00, zawieszone w okresie pandemicznym. Wszystkie kursy w niedziele i święta zostaną poddane badaniom napełnień w celu sprawdzenia ich rentowności. Chcemy poznać Państwa oczekiwania dotyczące poszczególnych kursów, dlatego też w lipcu na naszej stronie pojawi się ankieta dotycząca funkcjonowania komunikacji miejskiej, o której wypełnienie będziemy bardzo serdecznie prosić naszych pasażerów.

Zapraszamy do wspólnej podróży komunikacją miejską.