Nowa szata graficzna biletów komunikacji miejskiej

biletnowy

Już niebawem zmieni się szata graficzna jednorazowych biletów komunikacji miejskiej emitowanych przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Docelowo, na każdym nominale będzie inna grafika, kojarzona z terenem gminy Olkusz, Bukowno, Klucze i Bolesław – czyli członków Związku.
Na razie Związek zamówił 100.000 biletów o nominale 1 złoty oraz 30.000 biletów po 3 złote. Na biletach „za złotówkę” (obowiązujących na liniach M i PS) umieszczono fotografię olkuskiej baszty. Na bilecie za 3 złote (ważnym na terenie 1 gminy) pojawiło się zdjęcie spływu kajakowego w Bukownie. Na kolejnych nominałach umieszczone zostaną zdjęcia m.in. Zamku w Rabsztynie, Pustyni Błędowskiej czy Dworku w Bolesławiu.

Nowością jest umieszczenie także kodu QR. – Po zeskanowaniu kodu przez telefon, trafimy na stronę internetowego rozkładu jazdy ZKG”KM” – tłumaczy Łukasz Kmita, przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.
Przedstawiciele Związku tłumaczą, że dotychczasowy wzór biletu będzie dalej ważny, a osoby, które kupiły bilety „na zapas” nie muszą się martwić, że bilety stracą ważność. Stare bilety będzie można kasować jeszcze przez kilka miesięcy 2016 r.

Nowa szata graficzna biletów ma według pomysłu promować region nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród osób odwiedzających nasze atrakcyjne okolice. – W przyszłości, gdyby władze poszczególnych samorządów chciały promować jakieś ważne wydarzenia (np. Turniej Rycerski) będzie istniała możliwość dostosowania szaty graficznej i przygotowania serii biletów okolicznościowych. Jesteśmy otwarci na współpracę i aktywne włączenie się w promocje – dodaje Kmita. Autorem projektu biletów jest olkuszanin Tomasz Witecki.