PRZYWRÓCENIE SPRZEDAŻY BILETÓW JEDNORAZOWYCH PRZEZ KIEROWCÓW W AUTOBUSACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ ZKG”KM” W OLKUSZU

Drodzy Pasażerowie,
przywracamy sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach komunikacji miejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy kilka zmian organizacyjnych. Dla ułatwienia transakcji pomniejszona zostanie wydzielona strefa bezpieczeństwa kierowców – udostępniając pasażerom pierwszy rząd siedzeń za kierowcą i przestrzeń pomiędzy nimi. Pasażerowie chcący kupić bilet powinni nadal wsiadać do autobusu drugimi drzwiami, podchodzić do kabiny kierowcy od środka pojazdu. PIERWSZE DRZWI NADAL POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE. Zakup biletu będzie możliwy WYŁĄCZNIE na przystanku.   W celu skrócenia dokonywania zakupu biletów, prosimy o wcześniejsze przygotowanie odliczonej sumy w jak największych nominałach. Starajmy się, aby w strefie kierowcy przebywać tylko na czas zakupu biletu oraz aby zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy współpasażerami.

POMIMO PRZYWRÓCENIA SPRZEDAŻY BILETÓW PRZEZ KIEROWCÓW TRAKTUJMY TEN ZAKUP JAKO OSTATECZNOŚĆ. W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA PASAŻEROM JAK I KIEROWCOM PROSIMY O KORZYSTANIE Z INNYCH DOSTĘPNYCH KANAŁÓW DYSTRYBUCJI.

Rekomendujemy naszym pasażerom, aby nadal korzystali z alternatywnych możliwości zakupu biletów, tj. w punktach handlowych, kolekturach biletowych, biletomatach, w których można zakupić bilety na zapas oraz w kasie biletowej ZKG”KM”, gdzie również można zaopatrzyć się w większą ilość biletów. Dla osób często korzystających z komunikacji miejskiej, najlepszym rozwiązaniem jest zakup biletu miesięcznego. Jednocześnie przypominamy o konieczności stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem i respektowaniu pozostałych obostrzeń dotyczących transportu publicznego. Jedynie pasażerowie stosujący środki ochrony osobistej oraz stosujący się do niniejszych zaleceń, będą mogli zakupić bilet u kierowcy. Przypominamy również o wciąż obowiązujących obostrzeniach, co do ilości przewożonych pasażerów oraz zajmowaniu w autobusie jedynie wyznaczonych miejsc siedzących.

Jak zakupić bilet u kierowcy?

  • Obowiązkowo zakrywamy nos i usta. Jedynie pasażerowie stosujący środki ochrony osobistej mogą zakupić bilet u kierowcy.
  • Zakup biletu możliwy jest WYŁĄCZNIE na przystanku.
  • Do autobusu nadal wchodzimy DRUGIMI DRZWIAMI, aby zakupić bilet podchodzimy pojedynczo do strefy bezpieczeństwa kierowcy. Obecnie strefa została zmniejszona w celu ułatwienia transakcji.
  • Prosimy o wcześniejsze przygotowanie odliczonej sumy w jak największych nominałach.