Utrudnienia w ruchu 14 lipca (czwartek) – Tour de Pologne

W dniu 14 lipca 2016 (czwartek) przez teren gmin Klucze i Olkusz będzie przebiegać trasa wyścigu rowerowego Tour de Pologne. W związku z tym, od godziny 12:15 do 13:30 pojawią się duże utrudnienia ruchu autobusów wzdłuż trasy przejazdu.

III etap wyścigu rozpocznie się o 12:15 w Zawierciu, po czym kolarze będą przemieszczać się drogą wojewódzką 791 – od Rodak, przez Klucze, po ulicę 20-Straconych w Olkuszu. Utrudnienia na tym odcinku mogą pojawić się już od godziny 12:20 i trwać do 13.

Następnie ulicą Mickiewicza, Szpitalną i 29-Listopada (wiaduktem) peleton przejedzie przez centrum Olkusza. Policja będzie umożliwiała ruch pojazdów nawet do 5 minut przed pierwszymi kolarzami. Szacowany czas wjazdu zawodników na olkuski Rynek to godzina 13:00.

Wyścig opuści Olkusz jadąc przez rondo przy ul. Kochanowskiego, po czym przez Żuradę i Niesułowice skieruje się w stronę gminy Trzebinia. Linia 457 wyjeżdżająca o 12:45 z Supersamu do Lgoty, zostanie przekierowana z przystanku Szpital na ulice Biema, ks. Gajewskiego i Kochanowskiego, a następnie na rondzie wróci na swoją trasę przez Żuradę i Niesułowice.

Za utrudnienia przepraszamy i już w tym momencie zachęcamy do dokładnego sprawdzania pojawiających się w autobusach i na przystankach informacji o utrudnieniach.
trasa przejazdu