W PIĄTEK 22 WRZEŚNIA EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Podobnie jak w roku ubiegłym również i w tym Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu angażuje się w Europejski Dzień bez Samochodu przypadający w najbliższy piątek 22 września 2023 r. Tego dnia każdy kierowca, który pozostawi swoje auto na parkingu, czy w garażu może jechać bez konieczności uiszczenia opłaty za przejazd komunikacją miejską organizowaną przez ZKG „KM” w Olkuszu. W tym roku nie tylko właściciele samochodów osobowych, ale również towarzyszące im osoby – maksymalnie tyle, na ile zarejestrowany jest samochód będą mogły bezpłatnie podróżować wszystkimi liniami autobusowymi.

Aby skorzystać z uprawnienia, podczas kontroli należy okazać ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego wystawiony na jednego z pasażerów wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Niezmiennie uważamy, że nie tylko z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu warto poruszać się w drodze do celu piechotą bądź rowerem, ale warto też co jest nam szczególnie bliskie częściej korzystać z komunikacji zbiorowej.