KOMUNIKAT ZKG „KM” OLKUSZU

W związku z dalej obowiązującym ograniczeniem przewozu osób w ilości 50% miejsc ogółem, mogą wystąpić utrudnienia na kursach, z których korzystają uczniowie. Niezależnie od działań, jakie w tym zakresie zamierza Związek podjąć, utrudnienia te mogą pojawić się szczególnie w godzinach rannych, zwłaszcza w pierwszych dniach nowego roku szkolnego.

Koronawirus nie odpuszcza i trudno się spodziewać, aby w najbliższym czasie obostrzenia 50% limitu dopuszczalnego przewozu w komunikacji miejskiej – zostały zdjęte.

Na dzień dzisiejszy, przy założeniu że odgórne decyzje się nie zmienią, na niektórych kursach, mogą zostać uruchomione dodatkowe autobusy zabezpieczające przewóz wszystkich uczniów i pozostałych pasażerów. Należy jednak pamiętać, że dodatkowe kursy, to nie tylko problem finansowy dublowanych przejazdów. Istotniejszym ograniczeniem jest liczba wozów i kierowców do ich obsługi, która jest określona i zaangażowana na pozostałych kursach naszych linii. Możemy zatem korzystać, o ile w danym momencie będzie to możliwe, jedynie z autobusów rezerwowych.

W związku z tym, Zarząd ZKG „KM” w Olkuszu prosi o wyrozumiałość wszystkich tych, których mogą dotknąć utrudnienia, a ze swej strony dołoży wszelkich starań, aby  pomimo tej mało przewidywalnej i nadal nadzwyczajnej sytuacji, utrudnień komunikacyjnych w początkowym okresie wznowienia stacjonarnej nauki – nie było wcale, lub było ich jak najmniej.

Zarząd ZKG „KM” w Olkuszu