ZMIANY W SPOSOBIE REALIZACJI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Szanowni Państwo, nasi Pasażerowie!

W związku z wejściem w życie kolejnych zarządzeń dotyczących ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa zostają wprowadzane zmiany w sposobie realizacji komunikacji miejskiej.

1. Będziemy na bieżąco obserwować ruch pasażerów i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Będą prowadzone kontrole napełnień szczególnie w godzinach szczytu. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.

2. Na drzwiach wejściowych sukcesywnie będą pojawiać się informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe podczas wprowadzonych ograniczeń.

3. W każdym autobusie jednorazowo może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Po przekroczeniu pojemności wozu kierowca nie będzie zabierał następnych pasażerów. Czyli jeśli przykładowo w pojeździe jest 30 miejsc siedzących, pasażerów może być co najwyżej 15.

4. W soboty (od 28 marca) autobusy komunikacji miejskiej kursują wg. rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele i święta; z wyłączeniem linii 467, która będzie kursować bez zmian wg. sobotniego rozkładu jazdy.

5. W niedziele i święta (od 29 marca) autobusy komunikacji miejskiej będą kursować od godz. 8:00 (pierwsze wyjazdy z Olkusza). Ostatnie wyjazdy z Olkusza będą realizowane do godz. 16:00 (wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza po godz. 16:00 będą wykonane). Linia PSK kursuje bez ograniczeń. Linia 467 w niedziele i święta będzie zawieszona.

6. Od poniedziałku, tj. od 30 marca będą wprowadzone ograniczenia w realizacji kursów w dni robocze. Kursy do pracy i z pracy w godzinach szczytu zostaną utrzymane. Pozostałe wybrane kursy, na których na dzień dzisiejszy obserwowane były znikome napełnienia zostaną czasowo zawieszone (szczegóły w opracowaniu).

Prosimy wszystkich państwa o wyrozumiałość i zachowywanie się zgodnie z przepisami obowiązującymi w stanie epidemii, z respektowaniem ograniczeń w przemieszczaniu się jedynie do sytuacji bezwzględnie koniecznych.